پازل کسب و کار 1

مطالب مرتبط

پازل کسب و کار 1


کسب و کار پازلی است که از قسمت­ های مختلفی مثل ایده، تیم، تخصص و مهارت و ... تشکیل شده که برای موفقیت در کسب و کار لازم است قسمت ­های مختلف این پازل به خوبی در کنار هم قرارگیرند. بسیاری از افراد تصور می­کنند داشتن یک ایده مناسب مهمترین قسمت یک کسب و کار است در صورتی­که باید گفت تمامی این موارد در کنار هم معنی پیدا می­کنند و می­توانند یک کسب و کار را شکل دهند پس لازم است در ابتدا با قسمت­ های مختلف این پازل اشنا شویم و در ادامه برای پیشرفت و بهبود هرکدام تلاش کنیم:

اولین پازل کسب و کار: ایده

 داشتن ایده ی خوب برای راه اندازی یک کسب و کار بسیار حیاتی است. از این رو ۹۰ درصد شرکت های نوپا با شکست مواجه می شوند. برای ارائه ی یک کسب و کار موفق می توان ایده را به یک باغبانی حساس تشبیه کنیم، که باید با حساسیت هرچه بیشتر نسبت به رشد و به ثمر رسیدن آن رفتار شود. پس اولین بخش از یک موفقیت کامل، ایده ی موفق است. 

-        بازار و مشتری ایده

وقتی ایده ­ای را درنظر می­ گیریم باید به این فکر کنیم که آیا این ایده بازار دارد و مشتری حاضر است بابت آن هزینه ­ای پرداخت کند؟ ممکن است برخی ایده­ها بسیار بزرگ باشند اما مشتری حاضر نباشد به ازای آن هزینه ­ای پرداخت نماید. البته در صورتی­که ایده یک مشکل فراگیر در زندگی مردم را پاسخ دهد می­توان تا حد زیادی به موفقیت و مورد توجه قرار گرفتن آن امیدوار بود. پس شناخت بازار و مشتری از مهم­ترین موارد در انتخاب ایده برای کسب و کار خواهد بود.

-        تک بعدی نبودن ایده

ایده باید جای پیشرفت و توسعه داشته باشد و بتوان ورژن­ های بعدی از ایده را نیز تحقق بخشید و در اختیار مخاطب قرار داد. برخی ایده­ ها فقط برای یک بار قابلیت تجاری شدن و ورود به بازار را دارند که به همین دلیل پس از مدتی کوتاه از دایره توجه مشتری خارج می­ شوند. پس داشتن آینده روشن، بازار ماندگار و رو به رشد نیز از پارامترهایی است که باید در انتخاب ایده به آن توجه کرد.

-        استمرار و تلاش رمز موفقیت ایده

همه شرکت­ های بزرگ که امروز در حال فعالیتند حاصل یک ایده کوچک هستند که با تلاش و استمرار تیمی دلسوز و عاشق، به این نقطه رسیده ­اند. از شکست­های کوچک نباید ترسید و هر روز به تلاش برای گسترش و موفقیت ایده ادامه داد تا در نهایت به موفقیت دست یافت.

-         پارامترهای تاثیرگذار روی موفقیت ایده

برخی پارامترها مانند زمان ارائه ایده، شرایط جغرافیایی و فرهنگی و اداب و رسوم یک جامعه،  نحوه ارائه ایده و ... روی موفقیت ایده تاثیر دارند و ازین رو باید به این موارد نیز توجه کرد و البته برای به ثمر رسیدن ایده صبور بود و دست از تلاش برنداشت.

 نویسنده: مرضیه طاهری

تعداد بازدید: 307

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹