چرایی اهمیت کارآفرینی در چرخه اقتصاد کشور

مطالب مرتبط

چرایی اهمیت کارآفرینی در چرخه اقتصاد کشور


چرا کارآفرینی برای اقتصاد کشور اهمیت دارد؟

زیرا کارآفرینان از نظر فکری یکی از اساسی ترین دارایی های ملی یک کشور محسوب می شوند. بنابراین یکی از مهم ترین دلایل موفقیت های بزرگ یک کشور، انگیزه، پرورش و پاداش کارآفرینان است. کارآفرینان بزرگ این توانایی را دارند که روش زندگی و کاری خود را تغییر دهند.

در صورت موفقیت کارآفرین، نوآوری های آن ها می تواند استانداردهای زندگی را تغییر و بهبود بخشد. بنابراین با ایجاد ثروت با سرمایه گذاری، می توانند ایجاد اشتغال کنند که به اقتصاد رو به رشد یک کشور اثر عالی می گذارد.

چگونه کارافرینان رشد اقتصادی را تحریک می کنند؟

محصولات و خدمات جدید ارائه شده توسط کارآفرینان می تواند اثری مانند آبشار ایجاد کند. زیرا جایی که بخش ها و مشاغل مرتبط نیاز به حمایت از سرمایه گذاری جدید دارند، توسعه اقتصادی یک کشور را تحریک می کند.

کارآفرینان به درآمد ملی اضافه می کنند!

سرمایه گذاری کارآفرینان به تولید ثروت کمک می کند. مشاغل موجود ممکن است محدود به بازارهای موجود باشند، ممکن است از نظر درآمد به سقف شیشه ای برخورد کنند. محصولات، خدمات و فناوری های جدید و پیشرفته تولید شده توسط کارآفرینان بازارهای جدید و تولید ثروت را بوجود می آورد.

علاوه بر این افزایش اشتغال و درآمد بالاتر، درآمدهای مالیاتی بالاتر و هزینه های بالاتر دولتی، به درآمد ملی کمک می کند.

اهمیت دوره های توانمندسازی و رویدادهای آموزشی کارآفرینی!

با توجه به مزیت های همه جانبه ی کارآفرینی، این روزها از ارگان های مختلف دولتی توجه ویژه ای بر تربیت کارآفرینان شده است. اهمیت و توجه به ایده های جدید و قابل رشد، شناسایی و استعداد یابی توسط سازمان ها، همچنین برگذاری دوره های توانمند سازی و رویداد های آموزشی این روزها بسیار حائز اهمیت است.

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دوره های توانمند سازی و رویداد ها آموزشی خود را در زمینه تربیت کارآفرین با عنوان " رویداد کارنو" در سراسر کشور برای متخصصان نانو و سایر رشته ها برگزار می کند. دوره ای جامع و کامل که متخصصان در آن از پایه با مفاهیم کارآفرینی آشنا می شوند. برای آشنایی بیشتر با این رویداد لینک را بخوانید.

 

منبع: investopedia

 

 نوبسنده: مرضیه طاهری

 

تعداد بازدید: 148

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹