نانوپوشش محافظ برای حفاظت تلفن‌های همراه از گزند ویروس و باکتری

مطالب مرتبط

نانوپوشش محافظ برای حفاظت تلفن‌های همراه از گزند ویروس و باکتری


نقش تلفنهای همراه در زندگی

تلفن‌های همراه به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر زندگی ما تلقی می‌شوند به طوری که ما تلفن خود را در طول روز همیشه به همراه داریم و هرکجا که می‌رویم تلفن همراه در کنار ما است. با توجه به این موضوع، و تماس مستقیم و فیزیکی که با تلفن همراه داریم، در نتیجه تلفن‌های همراه می‌توانند منبع آلودگی به ویروس کووید ۱۹ باشد که این روزها درگیر  این بیماری هستیم. 

بررسی راه حل برای مشکل موجود

در این راستا، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌نانو به نام نانوفیکسیت ونچرز (Nanofixit Ventures) اعلام کرده که به تازگی با استفاده از فناوری‌نانو پوششی به‌منظور محافظت از سطح ارائه کرده است. نانوپوشش تولید شده میتواند آلودگی های ویروسی روی سطح تلفن همراه را نیز از بین ببرد.

کریس هلگسن، مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «ما باید ببینیم چیزی که هر روز با خود حمل می‌کنیم می‌تواند جمعیت بالایی از باکتری‌ها و ویروس‌ها را به خود جذب کند.» وی به تحقیقاتی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد تلفن‌های همراه به‌طور معمول در حدود ۲۵ هزار واحد باکتری در هر اینچ مربع دارند. براساس یک تحقیق دیگر، تلفن‌های همراه حتی از یک صندلی توالت معمولی نیز آلوده‌تر هستند.

 شرکت نانوفیکسیت محصولاتی تولید کرده که برای محافظت از سطوح ادوات استفاده می‌شود. این محصولات، سطح تلفن همراه را از گزند خراش و شکستگی مصون می‌دارد. این شرکت در گامی دیگر، محصولاتی ارائه کرده که بتواند مشکل آلودگی گجت‌ها را نیز حل کند.

هلگسن می‌افزاید که این شرکت از ترکیبات نقره و دی‌اکسید تیتانیوم برای تولید لایه محافظ استفاده می‌کند، ترکیباتی که به دلیل خواص آنتی‌باکتریال و ضدویروس شهرت دارند.

هلگسن می‌گوید: «وقتی نقره و دی‌اکسید تیتانیم در حالت نانوذره‌ای استفاده می‌شوند بسیار فعال شده و با انواع مختلف سطوح پیوند ایجاد می‌کنند. در نتیجه تماس این نانوذرات با ویروس‌ها می‌تواند منجر به از بین رفتن ویروس‌ها شود. میزان اثر ضدعفونی‌کنندگی این محافظ‌ها بسته به نوع پیوندها ممکن است از سه روز تا یک ماه دوام داشته باشد.»

منبع:

پایگاه خبری فناوری نانو ایران

تعداد بازدید: 252

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

telephon  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۹۳۵۴۱۴۷۹۵۶

instagarm  اینستاگرام: کارنو

telegram  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com