قراردادی برای تولید نانوواکسن ضدویروس کرونا

مطالب مرتبط

قراردادی برای تولید نانوواکسن ضدویروس کرونا


کاتالنت از قرارداد با شرکت آرکتوروس برای تولید واکسن ضدکرونا حاوی نانوذرات خبر داد، واکسنی که یکی از گزینه‌های فعلی برای مقابله با ویروس کووید۱۹ است. آرکتوروس در حال انتقال فناوری به این خط تولید است.

شرکت کاتالنت (Catalent) قرار است واکسن mRNA شرکت آرکتوروس را در کارخانه‌ای در مادیسون ویسکانسین تولید و برای آزمون بالینی آماده کند. کاتالنت می‌گوید که تولید این واکسن فرصتی برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ است.

این واکسن حاوی ترکیبی از نانوذرات است که درون آن ترکیب خودتکثیرشونده RNA قرار دارد. این واکسن می‌تواند آنتی‌بادی ضدویروس کووید۱۹ را در بدن تولید کند.

مایک رایلی، مدیر بخش زیست‌شناسی شرکت کاتالنت می‌گوید: «تولید این واکسن در خط تولید ویسکانسین انجام می‌شود. شرکت آرکتوروس در حال آماده شدن برای انتقال فناوری به این خط تولید است و شرکت کاتالنت نیز از تجربه خود در بخش پردازش زیستی، زیرساخت‌ها و توانمندی‌های تحلیل خود برای تولید این واکسن استفاده خواهد کرد.

این دومین پروژه مهم مربوط به ویروس کرونا است که به تازگی کاتالنت مشارکت در آن را اعلام کرده است. چند هفته پیش نیز خبر قرارداد این شرکت با شرکت جانسون‌اند‌جانسون منتشر شد که مربوط به واکسن نوترکیبی ضدکرونا بود.

این پروژه در سایت بلومینگتن شرکت کاتالنت در سایت ایندیانا انجام می‌شود، جایی که این شرکت ۳۰۰ نیرو انسانی را برای پشتیبانی از این پروژه در اختیار دارد.

براساس اطلاعیه‌ای که به تازگی منتشر شده، شرکت کاتالنت در حدود ۱۰۰ فرصت برای کمک به شرکت‌های توسعه‌دهنده دارو و واکسن ضدویروس کرونا ارائه خواهد کرد. از میان محصولات این شرکت‌ها، حدود ۹۰ ترکیب منحصربه‌فرد بوده که به‌عنوان محصولات ضدکرونا در حال توسعه هستند.

مایک رایلی می‌گوید: «ما در حال ارائه خدمات به مشتریان خود در بخش‌ محصولات غیرکرونایی نیز هستیم. ما متعهد هستیم که تولید این محصولات را ادامه دهیم، اما بدیهی است که برخی از محصولات درمانی و واکسن‌ها در حال توسعه بوده و صنعت چشم‌انتظار این محصولات است. ما قابلیت و توانمندی پشتیبانی از این محصولات را نیز داریم.»

منبع: پایگاه خبری فناوری نانو ایران

 

تعداد بازدید: 26

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

نشانی: تهران- میدان توحید- خیابان نصرت غربی- کوچه بهمن- پلاک ۴- واحد ۴  

تلفن تماس: ۶۶۱۲۷۷۹۵ -۶۶۱۲۷۵۹۷(۰۲۱)     

دورنگار: ۶۶۱۲۷۲۹۱(۰۲۱) 

کدپستی: ۱۴۵۷۸۶۴۸۸۹

پست الکترونیکی: info@karnostartup.ir

آخرین رویدادها

دانشگاه گیلان

۱ آبان ۱۳۹۸