سطل زباله آنتی‌باکتریال نانو، برای محیطی پاکیزه‌تر

مطالب مرتبط

سطل زباله آنتی‌باکتریال نانو، برای محیطی پاکیزه‌تر


 

سطل زباله به دلیل ماهیت کارکردی خود، از جمله فضاهای آلوده در اماکن عمومی و فضای داخل منزل است، به طوری که می‌توان سطل‌های زباله را از جمله کانون‌های تشکیل عوامل بیماری زا دانست. جلوگیری از رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها در داخل سطل زباله یکی از نکات مهمی است که در طراحی و ساخت این محصولات به آن توجه می‌شود. استفاده از خواص آنتی‌باکتریال نانومواد کمک زیادی به تولیدکنندگان این محصول می‌کند.

در این راستا، شرکت صنعت سازان ایده‌آل پلاست سطل‌های زباله نانو با خواص آنتی‌باکتریال را تولید و به بازار عرضه می‌کند. این سطل‌های زباله آنتی‌باکتریال قابل استفاده در قسمت‌های مختلف خانه از جمله اتاق کودک، حمام، آشپزخانه و محیط‌های اداری بوده و قابل نصب روی درب کابینت و کشوی میز هستند.

این محصول که مطابق با استاندارد ملی شماره INSO ۲۱۱۴۵ و با مواد اولیه FOOD GRADE و BPA FREE تولید شده دارای خواص ضدمیکروبی بسیار قوی است. کم جا بودن، کیفیت بالا، طراحی نوآورانه و قیمت پایین نسبت به نمونه‌های داخلی و خارجی از جمله مزایای این محصول است.

در تولید این سطل‌های زباله از نانوذرات اکسید روی (ZnO) استفاده شده است. خاصیت آنتی باکتریال که با استفاده از نانوذرات اکسیدروی در ساخت سطل آنتی باکتریال ایجاد شده، مانع از تجمع و رشد باکتری و قارچ می‌شود. اثر ضد باکتریایی اکسید روی به صورت چشمگیری در بعد نانومتری افزایش می‌یابد، به ‌طوری‌که قادر به از بین بردن انواع مختلفی از باکتری‌ها است.

فعالیت ضد باکتریایی شاخصی از میزان توانایی محصول در از بین بردن باکتری‌های در تماس با آن است؛ که از مقایسه لگاریتمی تعداد باکتری‌های موجود بر روی نمونه شاهد و نمونه محصول بعد از ۲۴ ساعت تماس با باکتری بدست می‌آید. طبق استاندارد، هنگامی که فعالیت ضدباکتریایی محصول بین ۲ تا ۳ باشد، اثرگذاری معنی‌دار است؛ اگر فعالیت ضدباکتریایی بیش از ۳ باشد اثرگذاری قوی دارد. میزان “فعالیت ضد باکتریایی” این محصول مطابق با استاندارد به شماره INSO ۱۰۹۰۰ مورد ارزیابی قرار گرفته و بیش از دو گزارش شده است.

تعداد بازدید: 212

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

telephon  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۹۳۵۴۱۴۷۹۵۶

instagarm  اینستاگرام: کارنو

telegram  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com