تولید و عرضه پودر آلومینا نانوساختار برای تامین صنایع داخل کشور

مطالب مرتبط

تولید و عرضه پودر آلومینا نانوساختار برای تامین صنایع داخل کشور


شرکت دانش بنیان نانوپارس اسپادانا پودر آلومینا نانوساختار با فاز غالب گاما را برای تامین نیاز بازار داخل کشور تولید و به بازار عرضه می‌کند.

مهسا وکیلی، مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت نانو پارس اسپادانا می‌گوید: « ظرفیت تولید این پودر آلومینا نانوساختار ۵۰۰ تن در ماه است که از ابتدای سال تا کنون با توجه به شرایط کرونا ۱۰۰ تُن تولید داشته‌ایم.»

وی درباره بازار این محصول می‌گوید: « بخشی از این پودر آلومینا نانوساختار برای تولید کاتالیست در داخل شرکت مصرف می‌شود و بخشی نیز به بازار عرضه می‌شود. صنعت شیمی و سرامیک از جمله مهمتری مشتریان این پودرها هستند.»

مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت نانو پارس اسپادانا از مذاکراتی برای فروش این محصول به شرکت‌های تولیدکننده کاتالیست خبر داد و افزود: « نمونه‌هایی از این پودر آلومینا نانوساختار به شرکت‌های تولیدکننده کاتالیست داده شده که منتظریم تا پس از انجام آزمایش‌های اولیه این مذاکرات به قرارداد برسد.»

به گفته مهندس وکیلی، این شرکت با استفاده از روش جدید SHOJ موفق به تولید نانوذرات اکسیدی شده‌است. یکی از نانوذرات پرکاربرد و با ارزش تولیدی این شرکت، نانوذرات آلومینا است که به سبب دارا بودن مورفولوژی و ساختار مطلوب، برای ساخت کاتالیست‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. استفاده از روش SHOJ در تولید نانوذرات آلومینا موجب شده است تا بتوان با کنترل پارامترهای فرآیند مذکور به مورفولوژی مناسب دست یافت. یکی از کاربردهای نانوآلومینا تولید کاتالیست‌های هیدروژن‌زدا است.

لازم به ذکر است که شرکت نانوپارس اسپادانا نانوکاتالیست تبدیل Nox به ازت را نیز تولید و به بازار عرضه می‌کند. سال گذشته این شرکت ۵ تُن از این کاتالیست را به پتروشیمی کارون تحویل داد. در حال حاضر مذاکرات برای تداوم فروش این نوع کاتالیست به پتروشیمی کارون در حال انجام است.

این شرکت محصولات نانویی مختلفی نظیر نانوکاتالیست دهیدروژناسیون، نانوکاتالیست‌ گوگردزدا، نانوکاتالیست‌ اکسی کلراسیون، پودر آلومینای نانوساختار را تولید و عرضه می‌کند. شرکت نانوپارس اسپادانا دانش فنی تولید این محصولات را دارا بوده و تمام زنجیره تولید از مواد اولیه تا دانش فنی را به صورت بومی در اختیار داشته و هیچ وابستگی به خارج ندارد.

شرکت نانوپارس اسپادانا در سال ۱۳۸۶ در اصفهان به ثبت رسیده و فعالیت خود را با تولید نانوذرات و بررسی کاربردهای آن آغاز کرده است.

منبع: پایگاه خبری فناوری نانو ایران

تعداد بازدید: 234

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹