مدیریت زمان

مطالب مرتبط

مدیریت زمان


  امروزه زمان و مدیریت آن، چه به صورت فردی و چه به صورت سازمانی به یک مساله ارزشمند تبدیل شده است. مدیریت زمان با کاهش استرس، حفظ تعادل، افزایش اعتماد به نفس و افزایش بهره‌وری، مسیر را برای رسیدن به هدف آسان می‌کند. انسانها با مدیریت زمان، زمان بیشتری به دست نمی‌آورند، در اصل زندگی بهتری را تجربه می‌کنند. 

اهمیت مدیریت زمان در دنیای امروز

   شما فقط بیست و چهار ساعت در یک روز فرصت دارید و مهم است که چگونه ازآن استفاده کنید در دنیای امروز با پیشرفت بسیار سریع تکنولوژی هر روز  فناوری ‌های نوینی به بازار عرضه می‌شود و روزانه اطلاعات بسیاری مبادله می‌شود. ما نمی‌توانیم از قطار پرسرعت گذر زمان پیاده شویم فقط می‌توانیم به خواب فرو برویم یا حتی با چشمان باز دنیای اطراف خود را نبینیم و از زمان ارزشمندی که در اختیار داریم نهایت استفاده را نکرده و از فرصتمان در زندگی بی‌بهره بمانیم.

 اگر پولی را از دست بدهید، می توانید دوباره آن را به دست آورید اما یک ساعت تلف شده غیر قابل تعویض است. ما نمی‌توانیم ساعت‌هایی را به زمان روزانه خود اضافه کنیم اینجاست که به اهمیت مدیریت زمان پی می‌بریم. اهمیت مدیریت زمان را نمی‌توان دست کم گرفت زیرا ما تنها ۲۴ ساعت در یک روز فرصت داریم و این زمان به هیچ عنوان قابل بازگشت نخواهد بود.

مدیریت زمان روز شما را طوری سازماندهی می کند که برای هر لحظه بهترین استفاده را پیدا کنید.

در واقع با برنامه ریزی و هدفمند کردن امور روزانه میتوانیم از زمانی که در اختیار داریم استفاده کنیم. خیلی اوقات بدون توجه به گذر زمان، ساعات زیادی را در فضای مجازی تلف میکنیم بدون آنکه دستاورد مناسبی داشته باشیم. البته گذراندن وقتمان برای افرادی که کسب و کارهای اینترنتی دارند بسیار جذاب است و ما پلی برای افزایش درامد این افراد می شویم بدون آنکه خودمان نیز منفعتی کسب نماییم.

لذا لازم است برای هرروز برنامه ای تدوین کنیم و  یک زمان محدود را به استفاده از شبکه های مجازی اختصاص دهیم.

ادامه مطلب مدیریت زمان به ارائه راهکارهای مناسب برای بهره مندی بیشتر از زمان است که می توانید اینجا مطالعه کنید.

 

تعداد بازدید: 251

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹