هموارسازی مسیر تولید انبوه نانوواکسن ضدکرونا

مطالب مرتبط

هموارسازی مسیر تولید انبوه نانوواکسن ضدکرونا


 

 

 

 

برای تولید انبوه نانوواکسن ضدکرونا، شرکت نوواواکس با شرکت فوجی‌فیلم قراردادی امضاء کرده است تا بخشی از تولید انبوه این واکسن توسط فوجی‌فیلم انجام شود.

شرکت نوواواکس (Novavax) و فوجی‌فیلم قراردادی برای تولید مواد زیستی، واکسن‌های ضدویروس و مواد ژن‌درمانی به امضاء رساندند. این دو شرکت برای تولید انبوه واکسن ضدکرونای شرکت نوواواکس موسوم به NVX-CoV۲۳۷۳ قراردادی امضاء کردند. البته اولین تولید در شهر موریسویل توسط شرکت فوجی‌فیلم انجام شده‌است.

این توافق‌نامه در راستای حمایت مالی ۱٫۶ میلیارد دلاری دولت آمریکا از شرکت نوواواکس انجام شده‌است، توافق‌نامه‌ای که در آن نوواواکس متعهد به تحویل میلیون‌ها دوز از واکسن ضدکرونا به دولت آمریکا شده‌است.

در حال حاضر، بودجه اعطا شده به شرکت نوواواکس برای تکمیل مراحل آزمون بالینی در حال مصرف شدن است، آزمونی که فاز سوم آن در حال انجام است و قرار است درصورت موفقیت، شرکت نوواواکس ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن را در اواخر سال ۲۰۲۰ به دولت آمریکا تحویل دهد.

این واکسن حاوی نانوذرات است، در حال حاضر کارآزمایی بالینی را در استرالیا طی می‌کند و این کار با پشتیبانی CEPI انجام می‌شود. نوواواکس به تازگی یک کارخانه تولید واکسن را در جمهوری چک خریداری کرده است اما این حمایت مالی برای تولید واکسن و تحویل آن به آمریکا اعطاء شده‌است.

نوواواکس انتظار دارد که نتایج آزمایش‌های ایمنی و ایمن‌سازی این واکسن ابتدای ماه آگوست مشخص شود، نتایجی که با آزمایش روی ۱۳۰ فرد سالم بین ۱۸ تا ۵۹ سال به‌دست آمده است.

با توجه به شیوع کرونا و نیاز دولت آمریکا برای واکسن، شرکت‌های مختلفی برای تولید واکسن با هم رقابت دارند اما احتمالا بسیاری از گزینه‌های احتمالی برای تولید واکسن در مطالعات بالینی موفق نباشند.

نوواواکس واکسنی به نام NVX-CoV۲۳۷۳ را برای مقابله با آنفولانزای فصلی در درست توسعه دارد که از نانوذرات نوترکیبی حاوی مواد گیاهی در آن استفاده شده‌است. این واکسن برای افراد سالمند بالای ۶۵ سال است. نتایج فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن امیدوارکننده بوده است

منبع: پایگاه خبری فناوری نانو ایران

 

 

 

 

 

تعداد بازدید: 150

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹