تشخیص سریع کرونا با تست بازدم بیمار

مطالب مرتبط

تشخیص سریع کرونا با تست بازدم بیمار


یک شرکت بریتانیایی ابزار مبتنی بر فناوری ‌نانو ساخته است که از روی بازدم بیمار می‌تواند آلودگی به ویروس کووید ۱۹ را شناسایی کند.

شرکت آنکون مدیکال (ANCON Medical) اعلام کرد که فناوری برای تشخیص ویروس کرونا در مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ارائه کرده است. این روش مبتنی بر فناوری‌نانو بوده و تست‌های آزمایشی روی آن در حال انجام است. درصورت موفقیت‌آمیز بودن این تست‌ها، یک روش آزمایش سریع، دقیق، ایمن و غیرتهاجمی برای شناسایی ویروس کرونا به‌دست می‌آید.

آزمون‌های بالینی روی این فناوری در بیمارستان آشفورد سنت‌پیتر در حال انجام است. در این تحقیق از نمونه‌هایی مثبت و منفی تست کرونا استفاده شده تا این فناوری مورد آزمایش قرار گیرد. در این فناوری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای تعیین زیست‌شناساگرهای ویروس کرونا استفاده می‌شود.

این روش جدید در مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نتیجه را ارائه می‌کند؛ بنابراین، افرادی که به دلایل مختلف نظیر بازگشت به کشور از کشورهایی که در لیست قرنطینه قرار دارند، مجبور به انزوا نبوده مگر این که نتیجه تست آلودگی به ویروس کووید ۱۹ در آن‌ها مثبت باشد. محققان امیدوارند که این امر به کادر درمانی و افراد شاغل در بخش‌های مختلف بیمارستان کمک کند تا همچنان در خط مقدم درمان باقی مانده و به جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند.

در این سیستم نمونه‌های آزمایشی از بازدم بیمار جمع‌آوری می‌شود و سامانه انکون با الگوهای مواد مختلف موجود در این نمونه‌ها می‌تواند مقادیر بسیار کم زیست‌شناساگرهای کرونا را تشخیص دهد. نمونه بی‌درنگ و بدون نیاز به ارسال به آزمایشگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. این روش کاملا ایمن و غیرتهاجمی است.

استفان وینچستر، مشاور ویروس‌شناسی پزشکی می‌گوید: «با گسترش ویروس کرونا، بدیهی است که باید رهیافت‌های بلندمدت و پیشگیرانه ارائه شود. این فناوری قادر است در کمتر از ۱۵ دقیقه نتیجه را ارائه کند.»

این روش درمانی می‌تواند به‌عنوان ابزار غربالگری استفاده شود که در واقع یک آزمون مقیاس‌پذیر است و امکان آزمایش طیف وسیعی از افراد را فراهم می‌کند که برای سنجش افراد در ورودیه مدارس یا فرودگاه‌ها به‌منظور تداوم امنیت عمومی قابل استفاده است.

منبع: پایگاه خبری فناوری نانو ایران

تعداد بازدید: 220

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹