به اشتراک‌گذاری فناوری برای توسعه واکسن‌های ضدکرونا

مطالب مرتبط

به اشتراک‌گذاری فناوری برای توسعه واکسن‌های ضدکرونا


دو شرکت فوجی‌فیلم و وی‌ال‌پی تراپیوتیکس برای توسعه واکسن ضدکرونا، فناوری‌های خود را به اشتراک گذاشتند.

شرکت فوجی‌فیلم (Fujifilm) قراردادی با شرکت زیست‌فناوری وی‌ال‌پی تراپیوتیکس برای تولید واکسن کرونا امضا کرد.

این شرکت از امکانات تولیدی و زیرساخت‌های نانوذرات لیپیدی خود برای مدیریت فعالیت‌های مرتبط با فرمولاسیون واکسن ضدکرونای شرکت وی‌ال‌پی تراپیوتیکس استفاده خواهد کرد که از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به توسعه و تولید واکسن برای کارآزمایی‌های بالینی اشاره کرد.

این محصول یک واکسن RNA خودتقویت ‌شونده است که از فرمولاسیون نانوذرات لیپیدی بهره‌مند است، نوعی فناوری تحویل دارو که برای ساخت واکسن مناسب است.

بودجه این پروژه توسط آژانس تحقیقات و توسعه پزشکی ژاپن موسوم به AMED تامین شده ‌است و این واکسن توسط شرکت وی‌ال‌پی تراپیوتیکس در ژاپن آزمایش‌های بالینی و پیش‌بالینی خود را سپری می‌کند.

وی‌ال‌پی تراپیوتیکس با مرکز ملی بهداشت جهانی و موسسه ملی نوآوری زیست‌پزشکی و سلامت و همچنین دانشگاه اویتا و دانشگاه شهر آوزاکا همکاری دارد.

در ماه مارس، شرکت فوجی‌فیلم با شرکت پرسیشن نانوسیستمز وارد یک قرارداد مشارکت راهبردی شد. در قالب این مشارکت، شرکت فوجی‌فیلم از فناوری NanoAssemblr شرکت پرسیشن نانوسیسمز برای توسعه فرآیندهای خود استفاده می‌کند.

فناوری NanoAssemblr شرکت پرسیژن با استفاده از ترکیب فناوری میکروسیالی NxGen ایجاد شده ‌است و به‌طور انحصاری برای توسعه نانوداروها استفاده می‌شود. پلتفورم NanoAssemblr از سیستم‌های مختلفی تشکیل شده که در کنار هم، برای تسریع توسعه روش ژن‌درمانی و ارائه محصولات نانوپزشکی مبتنی بر پروتئین استفاده می‌شود.

با پلتفورم NanoAssemblr™ می‌توان به‌سرعت فرمولاسیون‌های مبتنی بر نانوذرات برای رهایش اسیدهای نوکلئیک، مولکول‌های دارویی و عوامل تشخیصی ایجاد کرد. این فناوری به شرکت‌های مختلف دارویی و زیست‌فناوری و همچنین بخش دانشگاهی در ۲۰ کشور مختلف جهان فروخته شده ‌است.

نانوپزشکی یکی از حوزه‌های کاری فوجی‌فیلم است که به فناوری‌های پیشرفته‌ای نظیر فناوری ‌نانو، فناوری مهندسی فرآیند و فناوری آنالیز می‌پردازد. جونجی اوکادا، از مدیران شرکت فوجی‌فیلم می‌گوید: «ما از همکاری با شرکت پرسیژن نانوسیستمز برای استفاده از فناوری NanoAssemblr خرسند هستیم. قرار است این فناوری در تولید محصولات نانوپزشکی ما استفاده شود.»

 

منبع: پایگاه خبری فناوری نانو ایران

تعداد بازدید: 158

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹