یک نانوپوشش چندکاره برای استفاده در خودروها

مطالب مرتبط

یک نانوپوشش چندکاره برای استفاده در خودروها


 

به تازگی یک فیلم حاوی نانوذرات سرامیکی تولید و به بازار عرضه شده که روی شیشه پنجره خودروها نصب می‌شود و دمای داخل خودرو را کنترل نموده و در عین حال، مانع از خستگی چشم راننده می‌شود.
شرکت استک‌اتوموتیو (Stek Automotive) اعلام کرد که فیلم‌های نانوسرامیکی پنچره را به بازار عرضه کرده است. در سایت این شرکت آمده است که: فیلم‌های پنجره نانوسرامیکی ما، موسوم به NEX، وضوح و شفافیت بالایی داشته و همچنین در برابر تابش مخرب پرتوهای فرابنفش دوام بالایی دارد.در طراحی این محصول از فن‌آوری پیشرفته خنک کننده گرافن استفاده شده ‌است که منجر به عملکرد استثنایی در رد گرما می‌شود. به دلیل فقدان لایه‌های فلزی، NEX با سیگنال‌های رادیویی و ماهواره‌ای تداخل نمی‌کند و این امر، اتصال کامل را برای همه دستگاه‌های مورد استفاده در فضای داخلی فراهم می‌کند.
ذرات نانوسرامیکی که در فیلم‌های پنجره‌ای شرکت استک‌اتوموتیو پراکنده شده‌اند، دفع حرارت را به بیشینه مقدار خود می‌رساند، در حالی که عدم وجود لایه‌های فلزی تداخل صفر سیگنال‌های رادیویی و ماهواره‌ای را تضمین می‌کند. در سری NEX به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته نانوسرامیک، TSER به ۶۴ درصد و IR ۹۸ درصد در طول موج ۱۴۰۰ نانومتر می‌رسد. این فیلم‌های حاوی نانوذرات سرامیکی با رد تقریبا ۹۹ درصد از پرتوهای فرابنفش، ضمن خنک نگه داشتن فضای داخلی خودر، مانع رنگ‌پریدگی زیرلایه نیز می‌شود.
سری NEX یک فیلم ۱۰۰ درصد نانوسرامیکی و غیرفلزی است که روی پنجره‌ها نصب می‌شود. یکی از ویژگی‌های بارز این لایه نانومتری روی پنچره، ایجاد فضای حریم خصوصی در داخل خودرو است. سری NEX با مسدود کردن ۹۵ درصد نور مرئی داخل وسیله نقلیه، حریم خصوصی مسافر را تضمین می‌کند.استک‌اتوموتیو با استفاده از فناوری‌ نانوسرامیک خود تا ۹۲ درصد کاهش تابش آفتاب را برای مسافران و راننده به ارمغان می‌آورد و خستگی چشم را از بین می‌برد تا افراد داخل خودرو بتوانند روی جاده تمرکز کنند.
نانوذرات تنگستن و اکسید قلع آنتیموان (ATO) در ساختار داخلی فیلم اختصاصی NEX پراکنده شده‌اند. این مواد جاذب مادون قرمز هستند که به‌طور موثر از رسیدن گرما به داخل پنجره جلوگیری می‌کنند. NEX همچنین حاوی گرافن است.گرافن به دلیل رسانایی بالا که بیش از ده برابر بالاتر از آلومینیوم و مس است، گرما را مجبور می‌کند تا به سرعت به قسمت خارجی فیلم پراکنده شود و به نانوذرات درون NEX اجازه می‌دهد تا پرتوهای مادون قرمز را کارآمدتر جذب کنند.
منبع: پایگاه خبری فناوری نانو

تعداد بازدید: 31

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

 

ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

کمپ اشتغال کارنو

۲۵ دی ۱۳۹۹