مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی!

همه موفقیت ها به پشتوانه بالاترین سطح عملکرد کارکنان یک سازمان است. از آن جا که هر سازمانی از مردم ساخته شده است، مدیریت منابع انسانی در مورد دستیابی به خدمات مردم، توسعه مهارت های آن ها، ایجاد انگیزه در آن ها در بالاترین سطح ممکن و اطمینان ادامه از تعهدات خود نسبت به آن سازمان است.

بطور خلاصه می توان گفت: نگرانی مدیریت منابع انسانی از استخدام تا بازنشستگی کارمندان ادامه دارد.

استخدام و گزینش!

برای مدیریت منابع انسانی، استخدام یک فرآیند حساس است زیرا غربالگری کاندیدهای موقعیت شغلی مطرح شده بر اساس تجریبیات، دانش به روز، زیرکی و مهارت های نرم صورت می پذیرد. این حساسیت موفقیت سازمان را در پی دارد بنابراین هرچه بیشتر و دقیق تر باشد، قدرت مدیریت منابع انسانی سازمان را نشان می دهد.

خطا در گزینش مناسب برای سازمان هزینه و ضرر بزرگی محسوب می شود.

شرکت ها قبل از شروع فرآیند استخدام باید برنامه مناسبی برای کامندان خود اجرا کنند مانند جذب تعداد نیروهای مورد نیاز. پیش بینی کارمندان باید به بودجه سالانه سازمان و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سازمان تناسب داشته باشد.

حفظ شرایط کاری خوب!

این وظیفه مدیریت منابع انسانی است تا شرایط کاری مناسبی و خوبی را برا کارمندان فراهم کند تا آن ها در محیط کار راضی و خوشنود باشند. ایجاد انگیزه یکی از مهم ترین بخش های کاری بخش منابع انسانی هر سازمان است. اگر مشاهده می کنید کامندان شما در اهداف کاری سازمان شرکت نمی کنند عدم انگیزه و ضعف مدیریت منابع انسانی را نشان می دهد.

رفاه مالی یکی از گزینه هایی است که شادکامی کامندان را ارائه می دهد که توسط بخش منابع انسانی سازمان شناخته و مدیریت می شود.

مدیریت روابط کارمندان!

کارمندان ستون هر سازمان هستند. ارتباط با کارکنان یک مفهوم بسیار گسترده و پیچیده است که یکی از کارکردهای مهم مدیریت منابع انسانی به شمار می رود. همچنین به قوام روابط کارمندان با یکدیگر کمک می کند. مدیریت منابع انسانی توانایی نفوذ در رفتارها و خروجی های کار را دارند.

مدیریت منابع انسانی باید فعالیت هایی را ترتیب دهد تا کامندان یکدیگر را به خوبی بشناسند و روابطی سالم و متعادل بین کارمندان بوجود آید. این مهم برای موفقیت سازمان است.

آموزش و توسعه!

یکی از ضروری ترین کارهای مدیریت منابع انسانی آموزش و توسعه مهارت ها و دانش است. برای بهبود عملکرد فعلی یک کارمند و موفقیت سازمان در آینده این امر ضروری است.

منبع:

shorturl.at/iktuH  

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

نشانی: تهران- میدان توحید- خیابان نصرت غربی- کوچه بهمن- پلاک ۴- واحد ۴  

تلفن تماس: ۶۶۱۲۷۷۹۵ -۶۶۱۲۷۵۹۷(۰۲۱)     

دورنگار: ۶۶۱۲۷۲۹۱(۰۲۱) 

کدپستی: ۱۴۵۷۸۶۴۸۸۹

پست الکترونیکی: info@karnostartup.ir