مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی!

همه موفقیت ها به پشتوانه بالاترین سطح عملکرد کارکنان یک سازمان است. از آن جا که هر سازمانی از مردم ساخته شده است، مدیریت منابع انسانی در مورد دستیابی به خدمات مردم، توسعه مهارت های آن ها، ایجاد انگیزه در آن ها در بالاترین سطح ممکن و اطمینان ادامه از تعهدات خود نسبت به آن سازمان است.

بطور خلاصه می توان گفت: نگرانی مدیریت منابع انسانی از استخدام تا بازنشستگی کارمندان ادامه دارد.

استخدام و گزینش!

برای مدیریت منابع انسانی، استخدام یک فرآیند حساس است زیرا غربالگری کاندیدهای موقعیت شغلی مطرح شده بر اساس تجریبیات، دانش به روز، زیرکی و مهارت های نرم صورت می پذیرد. این حساسیت موفقیت سازمان را در پی دارد بنابراین هرچه بیشتر و دقیق تر باشد، قدرت مدیریت منابع انسانی سازمان را نشان می دهد.

خطا در گزینش مناسب برای سازمان هزینه و ضرر بزرگی محسوب می شود.

شرکت ها قبل از شروع فرآیند استخدام باید برنامه مناسبی برای کامندان خود اجرا کنند مانند جذب تعداد نیروهای مورد نیاز. پیش بینی کارمندان باید به بودجه سالانه سازمان و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سازمان تناسب داشته باشد.

حفظ شرایط کاری خوب!

این وظیفه مدیریت منابع انسانی است تا شرایط کاری مناسبی و خوبی را برا کارمندان فراهم کند تا آن ها در محیط کار راضی و خوشنود باشند. ایجاد انگیزه یکی از مهم ترین بخش های کاری بخش منابع انسانی هر سازمان است. اگر مشاهده می کنید کامندان شما در اهداف کاری سازمان شرکت نمی کنند عدم انگیزه و ضعف مدیریت منابع انسانی را نشان می دهد.

رفاه مالی یکی از گزینه هایی است که شادکامی کامندان را ارائه می دهد که توسط بخش منابع انسانی سازمان شناخته و مدیریت می شود.

مدیریت روابط کارمندان!

کارمندان ستون هر سازمان هستند. ارتباط با کارکنان یک مفهوم بسیار گسترده و پیچیده است که یکی از کارکردهای مهم مدیریت منابع انسانی به شمار می رود. همچنین به قوام روابط کارمندان با یکدیگر کمک می کند. مدیریت منابع انسانی توانایی نفوذ در رفتارها و خروجی های کار را دارند.

مدیریت منابع انسانی باید فعالیت هایی را ترتیب دهد تا کامندان یکدیگر را به خوبی بشناسند و روابطی سالم و متعادل بین کارمندان بوجود آید. این مهم برای موفقیت سازمان است.

آموزش و توسعه!

یکی از ضروری ترین کارهای مدیریت منابع انسانی آموزش و توسعه مهارت ها و دانش است. برای بهبود عملکرد فعلی یک کارمند و موفقیت سازمان در آینده این امر ضروری است.

منبع:

shorturl.at/iktuH  

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تولید محتوا

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کمپ اشتغال کارنو

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱