شکارچی کارورزی باشید

شکارچی کارورزی باشید

چرا کارورزی مهم است؟

اهمیت کارورزی از آنجایی  معلوم مشخص می شود که در خیلی از کشورهای دنیا، افراد برای کارورزی و آموزش در فضای شغلی مجبور به پرداخت هزینه هستند اما این فضا در ایران به صورت رایگان در اختیار کارجویان قرار میگیرد ولی متاسفانه افراد بسیار کمی هستند که مشتاق حضور در کارورزی هستند. شخصی که به دنبال یادگیری و پیشرفت است حاضر است کار رایگان انجام دهد تا به مهارت‌های خویش افزوده و سپس با دست پر در یک فرصت شغلی مناسب، شاغل شود. 

ویژگی های کاروزی

  • آشنایی با محیط کار
  • محک زدن توانمندی ها و افزایش خودباوری
  • افزایش مهارت های نرم
  • ایجاد فرصت برای همکاری با همان شرکت
  • برنامه ریزی درست برای آینده

 

 

 مهارت های مورد نیاز در اشتغال

مهارت های مورد نیاز برای اشتغال به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. مهارت های تخصصی (سخت)
  2. مهارت های نرم

مهارت‌های تخصصی همان مهارت‌هایی هستند که همه افراد با گذراندن واحدهای دانشگاهی و یا آموزش‌های خارج از دانشگاه آن‌ها را فرا می‌گیرند. این مهارتها به صورت کمی قابل سنجش هستند. مانند گواهینامه تحصیلی، مدرک یادگیری و تسلط به زبان خارجی و ...

مهارت‌های نرم مهارت‌های ادراکی و احساسی درونی است که ارزیابی کمی آن‌ها بسیار دشوارتر از مهارت‌های سخت است. از مهارت‌های نرم با عنوان «مهارت‌های انسانی» یا «مهارت‌های بین فردی» نیز یاد می‌شود و مهارت‌هایی هستند که به نحوه ارتباط و تعامل شما با سایر افراد مرتبط هستند.  برخی از مهارتهای نرم عبارتند از:

کارتیمی

مذاکره

 خود‌آگاهي

مدیریت زمان

مهارت ارتباط موثر،

حل مساله و تصمیم‌گیری

تفکر خلاق و تفکر انتقادی و ...

جمع بندی

برای موفقیت و افزایش بهره وری در هرکار و شغلی لازم است مهارت های نرم در کنار مهارت های سخت وجود داشته باشد.

در فرصت کارآموزی مهارت‌های تخصصی که به صورت تئوری در دانشگاه و کلاس‌های آموزشی یاد گرفته‌اید، وارد فضای عمل می‌کنید ولی مهم‌ترین نکته در دوران کارآموزی یادگیری حضور در یک مجموعه به منظور اشتغال است. در فرصت کوتاه و مفید کارآموزی می توان یادگرفت در محیط کار باید با همکاران و مدیران به چه صورت ارتباط سازنده و موثری داشت، چطور شرایط را مدیریت کرد، برای حل مشکلات پیش آمده فکر کرد و  با ارائه پیشنهادات خلاقانه به حل آن کمک کرد و ...

پس سعی کنید به دنبال شرکت‌هایی که نیروی کارورز جذب می‌کنند باشید و با کمال میل مدتی رو در دو یا سه شرکت کارورزی کنید تا نحوه تعامل در فضاهای مختلف را یاد بگیرید تا هنگامی که استخدام می‌شوید مانند یک نیروی تازه کار عمل نکنید.

قطعا پختگی و عملکرد صحیح فرد روی دیدگاه کارفرما تاثیر مثبت گذاشته و باعث بهبود روابط و شرایط کاری خواهد شد و این می‌تواند برروی موفقیت در شغل نیز تاثیر گذار باشد.

پس سعی کنید در دوران دانشجویی کارآموزی را از دست ندهید و از کارآموزی یا کارورزی مانند یک سکوی پرتاب یاد کنید.

یقینا هرچه سریع تر اقدام به شکار کارورزی کنید موفق تر هستید.

 

منبع:

https://motalesharif.com/soft-skills-for-business/

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تولید محتوا

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کمپ اشتغال کارنو

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱