تعریف بوم کسب و کار!

تعریف بوم کسب و کار!

بوم کسب و کار چیست؟

بوم کسب و کار (Business Model Canvas)، یک الگوی استراتژیک مدیریتی برای راه اندازی و توسعه مدل های جدید تجاری با استفاده از مستند سازی است. این نمودار بصری با عناصر توصیف کننده ی مختلف مانند بخش مشتریان، ارزش پیشنهادی، کانال های توزیع، ارتباط با مشتریان، جریان درآمد، فعالیت های اصلی، منابع اصلی، سرکای کلیدی و ساختار هزینه ها است.

تجاری سازی

تجاری سازی مفهوم های مختلفی دارد. اما بطور کلی می توان از یک الگو برای همه ی ایده ها استفاده کرد.

زیر ساخت

فعالیت های اصلی: مهم ترین فعالیت های یک شرکت که به کاهش هزینه ها ختم می شود.

منابع اصلی: منابعی که برای مشتری ارزش ایجاد می کند. دارایی های که برای حفظ، حمایت و تجارت یک شرکت هستند. این دارایی ها می توانند انسانی، مالی، جسمی و فکری باشند.

شرکاء: به منظور بهینه سازی عملیات و کاهش خطرات ناشی از یک مدل کسب و کار، با گسترش این بخش تمرکز خود را بر فعالیت اصلی بیشتر می کنند.

کاربرد بوم کسب و کار

مدل بوم کسب و کار به گنه ای است که افراد می توانند به صورت گروهی بر روی آن کار کنند. این بوم قابلیت چاپ شدن دارد. بوم کسب و کار ابزاری دستی برای درک، بحث، خلاقیت و تحلیل است که به کمک آن می توان ایده را قوی و عملی ساخت.

رویداد کارنو

جهت آموزش بوم کسب و کار، مهارت آموزی و تجاری سازی ایده های ارزشمند، ستاد توسعه فناوری نانو با همکاری افراد متخصص در زمینه های ذکر شده، رویداد کارنو را با مفهوم توانمند سازی ارائه می دهد. هدف اصلی و نتیجه نهایی رویداد توانمند سازی کارنو ارائه نیروهای انسانی توانمند با تغییر نگرش آن ها نسبت به فضای کسب و کار است. همچنین برگذاری رویداد کارنو در دانشگاه های سراسر کشور ایران، کارجویان را با موقعیت های شغلی و کارفرماها آشنا می کند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با دوره ی توانمند سازی کارنو اینجا کلیک کنید.

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Business_Model_Canvas

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: karnostartup

تلگرام  تلگرام: karnostartup

 لینکدین: karnostartup

 

پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تبلیغات

۱۳ اسفند ۱۴۰۱

برندینگ

۲ اسفند ۱۴۰۱