استارت آپ به چه معناست؟

تعریف استارت آپ

استارت آپ به عنوان یک واژه انگلیسی در دیکشنری و بستر کسب و کار جدید معنی شده است. هرچند در تعریف آن به کسب و کار در حوزه خاصی اشاره نشده است ولی این روزها بیشتر استارت آپ ها در حوزه فناوری اطلاعات فعال می باشند.البته به هر فعالیت نو پایی می توان این لقب را داد.

 حال با توجه به افزایش شرکت های استارت آپی تقاضا برای جذب نیروی اسانی نیز بالا می رود از این رو باید در نظر گرفت که این شرکت ها چه مزیت ها و معایبی دارند تا بتوان به درستی برای اشتغال در این شرکت ها تصمیم گیری کرد; پس قبل از خارج شدن از موقعیت شغلی فعلی خود و یا ارسال درخواست برای استخدام در شرکت استارت آپی بهتر است به مواردی که در ادامه به آن می پردازیم توجه کنید:

 - چگونه تصمیم بگیریم که رزومه را برای کدام  شرکت ها  ارسال کنیم ، شرکت های استارت آپی یا شرکت های قدیمی ؟

 - چرا استخدام در شرکت های نوپا و استارت آپی بسیار آسان تر از سایر شرکت هاست؟

اگر سابقه شغلی چندانی ندارید می توانید در شرکت های استارت آپی استخدام شوید چون استارت آپ ها الگوی جدید و متمایزی از اشتغال و توسعه کارآفرینیرا ارئه می دهند و ملاک آن ها ترجیحا توانایی فرد در انجام امور محوله است در صورتی که برای استخدام در شرکت های باسابقه و قدیمی ملاک  داشتن سابقه شغلی درخشان و توانمند بودن است و چندین مرحله آزمون استخدامی و مصاحبه را دربردارد.

 - اعضا شرکت های نوپا مانند اعضا یک خانواده هستند!

در شرکت های بزرگ تعاملات کارمندان بسیار کمتر از شرکت های استارت آپی می باشد در صورتی  که در این شرکت ها روابط دوستانه و صمیمی مانند اعضا خانواده است و رئیس شرکت حکم پدر خانواده را دارد.

 - در شرکت های استارت آپی فضای آموزش پذیری بسیار بیشتر است!

در شرکت های قدیمی و بزرگ ممکن است برای شما دوره های آموزشی و توانمند سازی برگزار شود در صورتی که شرکت های استارت آپی خود شما مسئول آموزش خود هستید .در شرکت های استارت آپی به دلیل اینکه  هر شخص وظایف متنوع و مختلفی دارد بیشتر از آنچه در دانشگاه ها و موسسات عالی آموخته یاد میگیرد .

 -منعطف بودن مدیران و کارمندان به وضوح درک می شود!

ثبات در استارت آپ مقوله ایست کم و بیش غیر ممکن که در همه جوانب خود را نشان می دهد.شما در شرکت های قدیمی تعداد مشخص مرخصی ،ساعات کاری دارید  واتاق یا فضایی  ثابت در اختیار شماست  در صورتی که استخدام شدن  در استارت آپ ها ممکن استشرایطی را فراهم کند که  تا دیروقت و یا روز های تعطیل کار کنید و جایگزین پیدا کردن برای شما در زمانی که نیاز به مرخصی دارید سخت باشد یا حتی اتاق کار شما وسایل شما چندین بار تغییر کند.

  سیستم مدیریتی ارتباط با کارمندان

 - در شرکت های استارت آپی کارها با سرعت بیشتری جلو می روند!

در شرکت های بزرگ فرآیند های اداری بسیار زیاد است در صورتی که در شرکت های استارت آپی به دلیل کوچک بودن روابط سازمانی، ساده تر و راحت تر مراحل انجام می شوند و در نتیجه کارها به سرعت جلو می روند.

- ریسک پذیری شرکت های استارت آپی!

استارت آپ ها در ابتدا ممکن است سود و بازده بالایی نداشته باشند و هر لحظه ای این امکان وجود دارد که با این همه صرف انرژی ،هزینه و زمان با شکست روبه رو شود .ولی با پیش رفت استارت آپ ممکن است شرایط کاری شما به طرز فوق العاده ای تغییر کند به همین منظور قبل از تصمیمی گیری برای استخدام در شرکت های استارت آپی از ریسک پذیر بودن خود آگاه شوید.

 حال نوبت شماست که با بررسی شرایط و ضوابط تصمیم خود را برای استخدام در یک شرکت استارت آپی بگیرید.

 منبع:

www.quora.com

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

نشانی: تهران- میدان توحید- خیابان نصرت غربی- کوچه بهمن- پلاک ۴- واحد ۴  

تلفن تماس: ۶۶۱۲۷۷۹۵ -۶۶۱۲۷۵۹۷(۰۲۱)     

دورنگار: ۶۶۱۲۷۲۹۱(۰۲۱) 

کدپستی: ۱۴۵۷۸۶۴۸۸۹

پست الکترونیکی: info@karnostartup.ir