استارت آپ به چه معناست؟

استارت آپ به چه معناست؟

تعریف استارت آپ

استارت آپ به عنوان یک واژه انگلیسی در دیکشنری و بستر کسب و کار جدید معنی شده است. هرچند در تعریف آن به کسب و کار در حوزه خاصی اشاره نشده است ولی این روزها بیشتر استارت آپ ها در حوزه فناوری اطلاعات فعال می باشند.البته به هر فعالیت نو پایی می توان این لقب را داد.

 حال با توجه به افزایش شرکت های استارت آپی تقاضا برای جذب نیروی اسانی نیز بالا می رود از این رو باید در نظر گرفت که این شرکت ها چه مزیت ها و معایبی دارند تا بتوان به درستی برای اشتغال در این شرکت ها تصمیم گیری کرد; پس قبل از خارج شدن از موقعیت شغلی فعلی خود و یا ارسال درخواست برای استخدام در شرکت استارت آپی بهتر است به مواردی که در ادامه به آن می پردازیم توجه کنید:

 - چگونه تصمیم بگیریم که رزومه را برای کدام  شرکت ها  ارسال کنیم ، شرکت های استارت آپی یا شرکت های قدیمی ؟

 - چرا استخدام در شرکت های نوپا و استارت آپی بسیار آسان تر از سایر شرکت هاست؟

اگر سابقه شغلی چندانی ندارید می توانید در شرکت های استارت آپی استخدام شوید چون استارت آپ ها الگوی جدید و متمایزی از اشتغال و توسعه کارآفرینیرا ارئه می دهند و ملاک آن ها ترجیحا توانایی فرد در انجام امور محوله است در صورتی که برای استخدام در شرکت های باسابقه و قدیمی ملاک  داشتن سابقه شغلی درخشان و توانمند بودن است و چندین مرحله آزمون استخدامی و مصاحبه را دربردارد.

 - اعضا شرکت های نوپا مانند اعضا یک خانواده هستند!

در شرکت های بزرگ تعاملات کارمندان بسیار کمتر از شرکت های استارت آپی می باشد در صورتی  که در این شرکت ها روابط دوستانه و صمیمی مانند اعضا خانواده است و رئیس شرکت حکم پدر خانواده را دارد.

 - در شرکت های استارت آپی فضای آموزش پذیری بسیار بیشتر است!

در شرکت های قدیمی و بزرگ ممکن است برای شما دوره های آموزشی و توانمند سازی برگزار شود در صورتی که شرکت های استارت آپی خود شما مسئول آموزش خود هستید .در شرکت های استارت آپی به دلیل اینکه  هر شخص وظایف متنوع و مختلفی دارد بیشتر از آنچه در دانشگاه ها و موسسات عالی آموخته یاد میگیرد .

 -منعطف بودن مدیران و کارمندان به وضوح درک می شود!

ثبات در استارت آپ مقوله ایست کم و بیش غیر ممکن که در همه جوانب خود را نشان می دهد.شما در شرکت های قدیمی تعداد مشخص مرخصی ،ساعات کاری دارید  واتاق یا فضایی  ثابت در اختیار شماست  در صورتی که استخدام شدن  در استارت آپ ها ممکن استشرایطی را فراهم کند که  تا دیروقت و یا روز های تعطیل کار کنید و جایگزین پیدا کردن برای شما در زمانی که نیاز به مرخصی دارید سخت باشد یا حتی اتاق کار شما وسایل شما چندین بار تغییر کند.

  سیستم مدیریتی ارتباط با کارمندان

 - در شرکت های استارت آپی کارها با سرعت بیشتری جلو می روند!

در شرکت های بزرگ فرآیند های اداری بسیار زیاد است در صورتی که در شرکت های استارت آپی به دلیل کوچک بودن روابط سازمانی، ساده تر و راحت تر مراحل انجام می شوند و در نتیجه کارها به سرعت جلو می روند.

- ریسک پذیری شرکت های استارت آپی!

استارت آپ ها در ابتدا ممکن است سود و بازده بالایی نداشته باشند و هر لحظه ای این امکان وجود دارد که با این همه صرف انرژی ،هزینه و زمان با شکست روبه رو شود .ولی با پیش رفت استارت آپ ممکن است شرایط کاری شما به طرز فوق العاده ای تغییر کند به همین منظور قبل از تصمیمی گیری برای استخدام در شرکت های استارت آپی از ریسک پذیر بودن خود آگاه شوید.

 حال نوبت شماست که با بررسی شرایط و ضوابط تصمیم خود را برای استخدام در یک شرکت استارت آپی بگیرید.

 منبع:

www.quora.com

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تولید محتوا

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کمپ اشتغال کارنو

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱