هدف از کارآفرینی چیست؟

هدف از کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی مسیری پر از فراز و نشیب!

مسیر کار آفرینی  معمولا راهی سرشار از دست انداز ها ، بن بست ها ، اتفاقات ناگهانی و پیش بینی نشده، ناامیدی ها و شب بیداری های زیاد است.

بودجه حساب شده ای که تامین نمی شود.

 هزینه های غیر قابل پیش بینی که متحمل می شوید و مشتریانی که به سختی به شما اعتماد می کنند.

شاید از نظر شما عجیب به نظر برسد که فردی برای شروع یک کسب و کار چرا چنین مسیری را انتخاب می کند؟

با وجود تمامی این مشکلات سالانه تعداد زیادی از افراد در این مسیر قدم می گذارند تا بتوانند ایده های خود را  در بخش های مختلف از جمله ساخت و ساز ، فناوری های نوین و ساخت محصولات جدید را برای رفاه زندگی وارد جامعه کنند و زندگی انسان ها را راحت تر سازند.

حال چه چیزی باعث می شود با وجود این همه مشکلات وارد این مسیر صعب العبور شوند؟

۱-      هدف از کارآفرینی چیست؟

هدف باید نیازی از جامعه را برطرف می کند، هدف باید سوزان باشد تا کارآفرین را با انگیزه کند که بتواند فعالیت خود را پیوسته و بدون احساس خستگی تا آخر مسیر ادامه دهد. ریچارد برانسون (Richard Branson) بنیانگذار Virgin Group می گوید)): بزرگترین علاقه مندی من در زندگی این بوده است که برای خودم هدف های دست نیافتنی قرار دهم و سپس تمام سعی خودم را برای رسیدن به این اهداف به کار بندم.))

هدفی که باعث شود هزاران بار شکست را تجربه کنی بسیار مفیدتر از بی تحرک ماندن و انجام ندادن کار است.

۲-     استقلال در کارآفرینی به چه معناست؟

با راه اندازی یک کسب و کار شما صاحب آن می شوید و دیگر نیازی برای دستور شنیدن و پیش برد اهداف دیگران برای موفقیت آن ها نیست .کارآفرینان مالک هدف ها ، برنامه ها و موفقیت های خود هستند.آزادی آن ها در گرو مسئولیتی است که خودشان بر دوش گرفته اند.

۳-     آیا منعطف بودن  مهم است؟

افرادی وجود دارند که نمی توانند خود را در قالب کارمندی قراردهند.کار آفرینان غالبا در پی راهی هستند تا چارچوب ها و محدودیت هار را کنار گذاشته و روش نوین و کارآمدی را جهت موفقیت ابداع کنند.این بدان معنا نیست که یک کارآفرین کمتر از ساعات معمول کاری فعالیت دارد در صورتی که در مراحل رشد اولیه فعالیت خود به مراتب بیشتر از سایر افراد کار می کنند و این نوع فعالیت شغلی برای آن ها طبیعی و غریزی است.

۴-      مسیر موفقیت های  مالی  چگونه است؟

بیز استونBiz Stone یکی از بنیان گذاران Twitter می گوید : ((گذر زمان ،پشتکار  و ۱۰ سال تلاش به تدریج شمار را به صورت موفقیت یک شبه جلوه می دهد.))همه کارآفرینان به این موضوع واقفند که یک شبه میلیارد نخواهند شد ولی مطمئنا رویای به دست آوردن موفقیت های مالی را در سردارند. بعضی از آن ها به دنبال منبع درآمد مورد اعتماد هستند ولی در مقابل بعضی ها همیشه در حال بهبود وضعیت فعالیت خود جهت سود آوری بیشتر هستند.

۵-     میراث کارآفرینان چیست؟

همه کارآفرینان به دنبال به جا گذاشتن میراثی از خود هستند .برندی که ماندگار شود و همه در سراسر دنیا آن را بشناسند ،کارخانه ای که به صورت موروثی نسل به نسل فعالیت داشته باشد و یا ایجاد اثر ماندگار بر جهان که فقط نوآوری محسوب نشود بلکه بر زندگی مردم تاثیر مفید بر جای گذارد.

حال اگر تصمیم دارید به عنوان یک کار آفرین در این مسیر قدم گذارید ابتدا مشخص کنید که کدام یک از موارد ذکر شده را به عنوان نیروی محرکه فعالیت خود انتخاب می کنید و البته در نظر داشته باشید روحیه کارآفرینی خود اولین  نیاز برای حرکت در این مسیر است.

منبع:

https://www.businessnewsdaily.com

 

 

 

 

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تولید محتوا

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کمپ اشتغال کارنو

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱