شرح کوتاهی از موفقیت یک کارآفرین

آشنایی با «محمود ضرابی» کارآفرین و صادر کننده برتر

تحصیلات...

بنا به شرایط شغلی پدرم، تحصیلات پایه تا دیپلم را در زنجان گذراندم. در دوران تحصیل علاقه زیادی به کارهای فنی داشتم و همیشه انجام آن ها برایم لذت بخش و آموزنده بود. پس از اتمام دوره متوسطه و همفکری با پدرم در خصوص علایق کاری و تحصیلی، مسیر فعالیت کسب و کارم را انتخاب کردم.

انتخاب کارآفرینی و ورود به دنیای کار!

در شرکت تولیدی یکی از دوستان پدر که در زمینه نساجی و پوشاک فعالیت می کردند، کارم را بصورت جدی شروع کردم و مطمئن بودم که انتخاب درستی انجام داده ام. بعد از گذراندن دوره سه ماهه آموزشی، به سرعت پایه این حرفه را یاد گرفتم و با توجه به استعدادی که داشتم، آموزش های پیشرفته را از مهندسین چک اسلواکی در مدتی کوتاه یاد گرفتم. همزمان با کار در این شرکت، مراحل تکمیلی و فوت فن کار را نیز آموختم و سرانجام در سال ۱۳۶۶ تصمیم گرفتم کسب و کار مستقلی راه بیندازم ولی با وجود سرمایه کم فقط موفق به خرید ۲ دستگاه جوراب بافی ایرانی و جذب یک کارگر و همکار شدم.

با توجه به تخصص و تبحری که در آن دوران بخصوص از مهندسین خارجی کسب کرده بودم، همکاریم را با بسیاری از تولید کنندگان در شهرهای اطراف، جهت رسیدگی به ماشین آلاتشان شروع کردم و درآمد حاصله از آن را در شرکت تازه تاسیسم به کار گرفتم که از نظر مالی، جانی دوباره بگیرد و قوی تر از پیش در مسیر تولید قدم بردارم.

پس از چندسال، زمان آن رسیده بود که با تفکرات نو چه از لحاظ بسته بندی و چه از لحاظ کیفیت و تکنولوژی های نوین این صنعت را دگرگون کرده و تغییرات مثبتی را ایجاد کنیم. خدا را شکر بازار داخلی همواره در کل کشور طالب محصولات و تولیدات این شرکت بود و از همان ابتدا با توجه به کیفیت بالای محصولات، دروازه بازارهای خارجی به رویمان باز شد و به مرور زمان بازارهای هدف بسیاری، در کشورهای دیگر ایجاد شد.

وضعیت فعلی کسب و کار کارآفرین نمونه:

اکنون شرکت ما با برند MAHYAR - AHA در خصوص علوم جدید و نوآوری های جهانی، موفق به کسب عناوین بسیار و تولید محصولات  High-Techگردیده و یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان در صنعت نساجی جوراب، دستکش و زیرپوش می باشد که از سال ۱۳۸۳ واحد تحقیق و توسعه آن در زمینه بهداشتی و علم و تکنولوژی نوین، با بهره گیری از خواص نانو ذرات، موفق به تولید محصولات با خاصیت نانویی و آنتی باکتریال در ایران گردیده است. علاوه بر این، گام های جدیدی در تولید پوشاک هوشمند جهت تامین مواد مورد نیاز بدن مانند کلسیم، منیزیم و آهن از طریق جوراب، مچ بند و یا ساق بند برای بیمارانی که مشکلات دیابتی یا گوارشی دارند، برداشته شده است.

 همچنین واحد R&D شرکت مهیار با همکاری دانشکده پزشکی، موفق به پیشرفت ۴۰ درصدی و در آینده نزدیک، اولین تولیدکننده چنین محصولاتی جهت فروش در بازارهای داخلی وخارجی خواهد شد.

شرح مختصری از موفقیت کارآفرین و صادرکننده ی موفق جناب آقای محمود ضرابی بود. ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به همراه زیر مجموعه های فعال خود می توانند حامی ایده های شما برای رسیدن به موفقیت شما تا مرحله ی کارآفرینی باشند. به عنوان مثال دوره های توانمند سازی کارنو که در قالب دوره های ۳ روزه در دانشگاه های سراسر کشور برگذار می شوند شما را با دنیای واقعی کسب و کار و نحوه ی موفقیتتان در بازارهای واقعی آشنا می سازند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

نشانی: تهران- میدان توحید- خیابان نصرت غربی- کوچه بهمن- پلاک ۴- واحد ۴  

تلفن تماس: ۶۶۱۲۷۷۹۵ -۶۶۱۲۷۵۹۷(۰۲۱)     

دورنگار: ۶۶۱۲۷۲۹۱(۰۲۱) 

کدپستی: ۱۴۵۷۸۶۴۸۸۹

پست الکترونیکی: info@karnostartup.ir