چگونگی کار یک کارآفرین!

اهمیت کارآفرینی

کارآفرینی یکی از منابعی است که اقتصاد دانان آن را جز جدایی ناپذیر از تولید می دانند. کارآفرین همیشه طبق برنامه عمل می کند، نیروی کار استخدام می کند، منابع مالی را بدست می آورد و رهبری و مدیریت را برای تجارت فراهم می کند.

کارآفرین معمولا برای ساخت شرکت خود با موانع زیادی روبرو می شود از جمله:

-         کارهای اداری

-         استخدام نیروی مورد نیاز

-         به دست آوردن بودجه

۵ قدم اصلی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین:

۱-    تضمین ثبات مالی

جدی نیست امام به شدت توصیه می شود. ممکن است یک گارآفرین یک کار عالی را بوجود آورده باشد درحالی که از نظر مالی پشتوانه ی محکمی وجود نداشته است.

۲-    ایجاد مجموعه مهارت های متنوع

          باید بتوان با منابع مالی کم مهارت های زیادی را به دست آورد. ایجاد یک مجوعه مهارتی می تواند از طریق یادگیری و تلاش برای انجام کارهای جدید در دنیای واقعی باشد.

۳-    استفاده از محتواهای چند کاناله

          تنوع محتوا به اندازه مهارت های متنوع مورد اهمیت دارد. این محتواها می توانند از طریق پادکست، مقاله، سخنرانی و... باشند. زیرا یک کارآفرین موفق باید خو را با دنیای اطراف آشنا کند تا بتواند تجارت خود را به موفقیت برساند.

۴-    مشخص کردن مسئله

        کارآفرین باید مشتاق حل مسئله باشد. باید محصول یا خدمتی که کارآفرین ارائه می دهد دردی از یک نطه را برطرف سازد. این قسمت می تواند با کمک مرحله ۳ حل شود.

۵-    حل مسئله

        حل درد از مخاطب معمولا به "افزودن ارزش به مسئله" معروف است. کارآفرین تنها با افزودن ارزش به یک مسئله می تواند آن را حل کند.

کارآفرین و تامین مالی:

با توجه به ریسک پذیری یک سرمایه گذاری جدید برای یک کارآفرین، تامین منابع مالی و بودجه مورد نیاز یکی از اصلی ترین چالش ها می باشد. برای یک کارآفرین تامین مالی یک تجارت با روش هایی همچون استفاده از پول خود، تامین سهام جهت کاهش هزینه های کار، کاهش فهرست کار در ابتدا و...می باشد.

توانمند سازی کارآفرین:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری متخصصان در زمینه فناوری نانو، رویدادهای آموزشی خود را به صورت دوره های حضوری ۳ روزه در سراسر کشور برگذار می کند. رویداد کارنو با اهمیت به ایده های ناب متخصصان در تمامی رشته ها سعی در آموزش همه جانبه و حتی جذب سرمایه گذار برای راه اندازی کار خود دارد. توانمند سازی کارافرینان جوان مورد توجه بزرگان کارافرینی قرار گرفته است که در رویداد کارنو تمامی اطلاعات  و تجربیات خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش رویداد کارنو مراجعه نمایید.

درباره کارنو

"رویداد کارآفرینی کارنو" از سال ۱۳۹۰ با رویکرد تغییر نگرش و ایجاد توانمندی در سرمایه های انسانی کشور به منظور حضور در فضای کسب و کار و کارآفرینی توسط ستاد فناوری نانو طراحی شده است. این رویداد کارآفرینانه کشوری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت استاندارد بین المللی از مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور شد. در سال ۱۳۹۸ نیز با توجه به اهمیت توسعه مهارت های نرم در میزان اشتغال پذیری و پایداری شغلی، برنامه ای با عنوان "کمپ اشتغال کارنو" طراحی و اجرا شد که شرکت های دانش بنیان موفق شدند تا از این طریق نیازهای خود را در حوزه جذب و توسعه منابع انسانی پوشش دهند. از مزایای استفاده از این طرح، کاهش ریسک و هزینه در فرآیند جذب و بکارگیری نیروی انسانی می باشد.  

راه‌های ارتباطی

نشانی: تهران- میدان توحید- خیابان نصرت غربی- کوچه بهمن- پلاک ۴- واحد ۴  

تلفن تماس: ۶۶۱۲۷۷۹۵ -۶۶۱۲۷۵۹۷(۰۲۱)     

دورنگار: ۶۶۱۲۷۲۹۱(۰۲۱) 

کدپستی: ۱۴۵۷۸۶۴۸۸۹

پست الکترونیکی: info@karnostartup.ir