چگونگی کار یک کارآفرین!

چگونگی کار یک کارآفرین!

اهمیت کارآفرینی

کارآفرینی یکی از منابعی است که اقتصاد دانان آن را جز جدایی ناپذیر از تولید می دانند. کارآفرین همیشه طبق برنامه عمل می کند، نیروی کار استخدام می کند، منابع مالی را بدست می آورد و رهبری و مدیریت را برای تجارت فراهم می کند.

کارآفرین معمولا برای ساخت شرکت خود با موانع زیادی روبرو می شود از جمله:

-         کارهای اداری

-         استخدام نیروی مورد نیاز

-         به دست آوردن بودجه

۵ قدم اصلی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین:

۱-    تضمین ثبات مالی

جدی نیست امام به شدت توصیه می شود. ممکن است یک گارآفرین یک کار عالی را بوجود آورده باشد درحالی که از نظر مالی پشتوانه ی محکمی وجود نداشته است.

۲-    ایجاد مجموعه مهارت های متنوع

          باید بتوان با منابع مالی کم مهارت های زیادی را به دست آورد. ایجاد یک مجوعه مهارتی می تواند از طریق یادگیری و تلاش برای انجام کارهای جدید در دنیای واقعی باشد.

۳-    استفاده از محتواهای چند کاناله

          تنوع محتوا به اندازه مهارت های متنوع مورد اهمیت دارد. این محتواها می توانند از طریق پادکست، مقاله، سخنرانی و... باشند. زیرا یک کارآفرین موفق باید خو را با دنیای اطراف آشنا کند تا بتواند تجارت خود را به موفقیت برساند.

۴-    مشخص کردن مسئله

        کارآفرین باید مشتاق حل مسئله باشد. باید محصول یا خدمتی که کارآفرین ارائه می دهد دردی از یک نطه را برطرف سازد. این قسمت می تواند با کمک مرحله ۳ حل شود.

۵-    حل مسئله

        حل درد از مخاطب معمولا به "افزودن ارزش به مسئله" معروف است. کارآفرین تنها با افزودن ارزش به یک مسئله می تواند آن را حل کند.

کارآفرین و تامین مالی:

با توجه به ریسک پذیری یک سرمایه گذاری جدید برای یک کارآفرین، تامین منابع مالی و بودجه مورد نیاز یکی از اصلی ترین چالش ها می باشد. برای یک کارآفرین تامین مالی یک تجارت با روش هایی همچون استفاده از پول خود، تامین سهام جهت کاهش هزینه های کار، کاهش فهرست کار در ابتدا و...می باشد.

توانمند سازی کارآفرین:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری متخصصان در زمینه فناوری نانو، رویدادهای آموزشی خود را به صورت دوره های حضوری ۳ روزه در سراسر کشور برگذار می کند. رویداد کارنو با اهمیت به ایده های ناب متخصصان در تمامی رشته ها سعی در آموزش همه جانبه و حتی جذب سرمایه گذار برای راه اندازی کار خود دارد. توانمند سازی کارافرینان جوان مورد توجه بزرگان کارافرینی قرار گرفته است که در رویداد کارنو تمامی اطلاعات  و تجربیات خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش رویداد کارنو مراجعه نمایید.

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تولید محتوا

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کمپ اشتغال کارنو

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱