چرایی اهمیت کارآفرینی در چرخه اقتصاد کشور

چرایی اهمیت کارآفرینی در چرخه اقتصاد کشور

چرا کارآفرینی برای اقتصاد کشور اهمیت دارد؟

زیرا کارآفرینان از نظر فکری یکی از اساسی ترین دارایی های ملی یک کشور محسوب می شوند. بنابراین یکی از مهم ترین دلایل موفقیت های بزرگ یک کشور، انگیزه، پرورش و پاداش کارآفرینان است. کارآفرینان بزرگ این توانایی را دارند که روش زندگی و کاری خود را تغییر دهند.

در صورت موفقیت کارآفرین، نوآوری های آن ها می تواند استانداردهای زندگی را تغییر و بهبود بخشد. بنابراین با ایجاد ثروت با سرمایه گذاری، می توانند ایجاد اشتغال کنند که به اقتصاد رو به رشد یک کشور اثر عالی می گذارد.

چگونه کارافرینان رشد اقتصادی را تحریک می کنند؟

محصولات و خدمات جدید ارائه شده توسط کارآفرینان می تواند اثری مانند آبشار ایجاد کند. زیرا جایی که بخش ها و مشاغل مرتبط نیاز به حمایت از سرمایه گذاری جدید دارند، توسعه اقتصادی یک کشور را تحریک می کند.

کارآفرینان به درآمد ملی اضافه می کنند!

سرمایه گذاری کارآفرینان به تولید ثروت کمک می کند. مشاغل موجود ممکن است محدود به بازارهای موجود باشند، ممکن است از نظر درآمد به سقف شیشه ای برخورد کنند. محصولات، خدمات و فناوری های جدید و پیشرفته تولید شده توسط کارآفرینان بازارهای جدید و تولید ثروت را بوجود می آورد.

علاوه بر این افزایش اشتغال و درآمد بالاتر، درآمدهای مالیاتی بالاتر و هزینه های بالاتر دولتی، به درآمد ملی کمک می کند.

اهمیت دوره های توانمندسازی و رویدادهای آموزشی کارآفرینی!

با توجه به مزیت های همه جانبه ی کارآفرینی، این روزها از ارگان های مختلف دولتی توجه ویژه ای بر تربیت کارآفرینان شده است. اهمیت و توجه به ایده های جدید و قابل رشد، شناسایی و استعداد یابی توسط سازمان ها، همچنین برگذاری دوره های توانمند سازی و رویداد های آموزشی این روزها بسیار حائز اهمیت است.

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دوره های توانمند سازی و رویداد ها آموزشی خود را در زمینه تربیت کارآفرین با عنوان " رویداد کارنو" در سراسر کشور برای متخصصان نانو و سایر رشته ها برگزار می کند. دوره ای جامع و کامل که متخصصان در آن از پایه با مفاهیم کارآفرینی آشنا می شوند. برای آشنایی بیشتر با این رویداد لینک را بخوانید.

 

منبع: investopedia

 

 نوبسنده: مرضیه طاهری

 

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تولید محتوا

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کمپ اشتغال کارنو

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱