یک دست و چند هندوانه

یک دست و چند هندوانه

مثال با یه دست نمیتوان چند هندوانه را بلند کرد را بارها شنیده ایم و امروز میخواهیم ارتباط این مثال را با کسب و کار بررسی کنیم. 

انجام هم زمان چند کار، میزان تمرکز افراد را به صورت منطقی و طبیعی کاهش می دهد و اثرات جبران ناپذیری خواهد داشت. به عنوان مثال بارها شنیده اید که توصیه می شود به هنگام رانندگی با گوشی همراه خود کار نکنید. علت این امر کاملا مشخص است. توجه راننده به گوشی همراه و درگیر شدن ذهنش با موضوعی که در گوشی همراه با آن مواجه می شود باعث کاهش دقت و تمرکز به مسیر و ماشینهای عبوری شده و خطر تصادف را در پی دارد. همین موضوع در دیگر مسائل قابل رویت است که اگر به دنیای اطراف خود نگاهی بیندازیم میتوانیم مثالهای مختلفی را به یاد آوریم.

تمرکز در انجام هر کاری یک اصل بسیار مهم بوده و باعث می شود که خروجی کار به هدف مورد نظر نزدیک باشد. افرادی که در کار تمرکز ندارند و به جای یک هدف چندین هدف را مدنظر قرار می دهند، به سرعت خسته شده و از ادامه مسیر باز میمانند و همین امر میتواند به شکست در کسب و کار منجر شود.

شرکتی را در خاطر دارم که در یک ماه قصد داشت دو محصول جدید را به بازار معرفی نماید. نفراتی که روی این محصولات کار میکردند، افراد ثابتی بودند که به صورت همزمان می بایست روی دو پروژه کار میکردند که همین موضوع باعث میشد دقت و تمرکز این افراد در حد چشمگیری کاهش یابد و در نهایت پس از گذشت ۳ ماه صرف هزینه و انرژی روی این دو پروژه، هر دو پروژه با شکست مواجه و در نهایت کسب و کار به تعطیلی کشانده شد.

اگر شما کسب و کاری راه انداخته اید و یک ایده اصلی محوریت کسب و کار شماست، صبور باشید تا این ایده به ثمر رسیده و نتیجه مناسب حاصل شود، بعد به سراغ ایده های دیگر بروید. پیاده سازی ایده های متنوع بدون اینکه ایده قبلی به نتیجه روشنی رسیده باشد هیچ فایده ای به جز شکست برای کسب و کار شما به همراه نخواهد داشت. 

البته عامل این موضوع ممکن است خلاقیت بیش از حد و کنترل نشده صاحبان کسب و کار باشد که به دنبال ایده های مختلف هستند و برای حصول نتیجه از ایده قبلی صبور نیستند و همین امر باعث هدررفت منابع انرژی و مالی کسب و کار خواهد شد.

همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که ایده ای میتواند منجر به موفقیت کسب و کار شما باشد که در نهایت ثروت مناسب و حلال برای شما ایجاد نماید. ایده و علمی که به ثروت منتهی نشود پس از مدتی از یاد رفته و به فراموشی سپرده می شود. پس اگر در حال فکر کردن به ایده برای راه اندازی کسب و کار هستید، حتما به بعد درامدزایی و سودآوری آن ایده توجه نمایید. 

یادمان باشد برای موفقیت در هر موضوعی تمرکز و صبر لازم است. 

نویسنده: مرضیه طاهری

درباره کارنو

"کارنو" مجموعه برنامه ها و رویدادها در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که از سال ۱۳۸۸ به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک می کند تا بتوانند به شکل اثربخش تر در زیست بوم فناوری کشور نقش آفرینی کنند. در این بین مجموعه کارنو با طراحی مسیرهایی متناسب با شرایط موجود جامعه و استفاده از مشاوران و اساتید توانمند، بستری است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند نیازهای خود در حوزه منابع انسانی را مرتفع سازند. از زیرمجموعه رویدادهای کارنو می توان به رویداد کارآفرینی کارنو، کمپ اشتغال کارنو و رویداد جابمیت با استانداردها و تاییدیه های مراکز معتبر کشور اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی

 ادرس آدرس: تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری، ساختمان فن بازار

کد پستی  کد پستی:۱۶۵۴۱۲۰۰۲۱    

تلفن  شماره تماس:  ۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ - ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵

اینستاگرام  اینستاگرام: کارنو

تلگرام  تلگرام: کارنو

 پست الکترونیکی: hre.nano@gmail.com

آخرین رویدادها

تولید محتوا

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کمپ اشتغال کارنو

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱